Pevnost poznání 7 – Jak pohnout Zemí?

Letos začala naše škola spolupracovat s olomouckou Pevností poznání. Třída 7. A v pátek dne 4. 11. a třída 7. B v úterý
13. 12. 2016 v doprovodu svých třídních učitelek navštívily výukový program Jak pohnout Zemí? Žáci si rozšířili znalosti z matematiky a hlavně z fyziky. Pod vedením studentů z Univerzity Palackého děti absolvovaly fyzikální kvíz a vyplnily pracovní list zaměřený na otáčivé a posuvné účinky síly na těleso (kolo na hřídeli, nakloněná rovina, kladka, páka). Potom se přenesli do dob středověku a vytvořili si vlastní katapult. Fungování fyziky v praxi si žáci vyzkoušeli v expozici Pevnosti poznání. Návštěva byla poučná, dětem se v Pevnosti poznání líbilo. Těšíme se na další návštěvu.