Pevnost poznání 9 - To je bomba

Ve dnech 22. února a 1. března 2018 navštívili žáci 9. tříd naší školy Pevnost poznání v Olomouci, kde pro ně byl opět připravený zajímavý a netradiční program, který se tentokrát zabýval chemickými reakcemi.

Žáci se nejdříve pod odborným vedením animátorů seznámili s teoretickými poznatky a poté jim byl předveden experiment „Lávová lampa“, na jehož základě žáci zkoumali příčinu, proč se dvě vrstvy kapalin nesmíchají. Dále dumali nad tím, co to znamená, když tableta šumí a jaký plyn se při jejím rozpouštění uvolňuje. Ve druhé části si pak oblékli laboratorní pláště a pod odborným dohledem si vyrobili šumivou bombu do vany, kterou si také odnesli domů. Po skončení praktické části si měli možnost prohlédnout expozici, v níž si vyzkoušeli rozluštit hlavolamy, zahráli si nejrůznější hry a dozvěděli se cenné informace o lidském vnímání.

Celý průběh se žákům velice líbil a odnesli si z něj zajímavé poznatky i nevšední zážitky.