Pevnosti poznání 9 - Fantastické zažívání

V úterý dne 29. listopadu a v pátek dne 2. prosince absolvovali žáci ze třídy 9.A a 9.B program Fantastické zažívání v Pevnosti poznání v Olomouci.

Pod vedením čtyř studentek Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého jsme si nejdříve povídali o lidském zažívání a trávení a dozvěděli jsme se, jak pracuje žaludek a trávící soustava. Děti získaly také spoustu informací o potravinách a ideálním složení jídelníčku, tzv. Healthy Plate.

V chemické laboratoři jsme si vyzkoušeli několik pokusů a provedli různá měření a nakonec měli žáci šanci zahrát si na lékaře a vyšetřovat a poslouchat své tělo navzájem pomocí fonendoskopu.

Návštěva to byla velmi zdařilá a poučná, dětem se v Pevnosti poznání líbilo a jen neradi se vracely do školních lavic.