Písničková abeceda

Po půl roce za námi do školní družiny opět zavítal pan kytarista Marek Soldán se svým programem "Písničková abeceda". Je to program dětmi oblíbený, protože výběr písní je pouze v rukou dětí. A to je moc baví! Aby mohla být další písnička, děti se ochotně hlásily na losování počátečního písmene a všichni jsme s napětím očekávali, co se pod písmenem ukrývá za obrázek, který prozradí písničku. Děti naprosto bravurně všechny názvy písní podle obrázku rozpoznaly a z plna hrdla zpívaly!

Na koncert se děti chtěly pečlivě připravit, aby znaly všechny sloky, které si pak mohly zopakovat u připravené "písničkové nástěnky". Příprava neprobíhala pouze v pěveckém sboru Mozartík, ale zpívala celá družina. Písně populárních dětských hitmakerů Svěráka&Uhlíře, ty nikdy nezklamou a vykouzlí úsměv i dospělákům!

Pan kytarista také dětem prozradil několik informací ze světa kytar - jaké jsou druhy, z jakého dřeva se vyrábějí, z jakých materiálů jsou struny … Hodinka krásného zpívání nám utekla jako nic a podle spokojenosti dětí je nám jasné, že pana kytaristu znovu pozveme a nadále budeme v rámci družinových aktivit zájem u dětí o muzicírování podporovat!