Pobyt v přírodě 1. a 2. ročník

V pondělí 27. května bylo na autobusovém nádraží u Tržnice hodně veselo.  Rodiče vyprovázeli své ratolesti na týdenní pobyt do Ostružné, kde se měla odehrát premiéra „Pobytu v přírodě“, pořádaného naší školou. Cestu autobusy jsme úspěšně zvládli a po necelých dvou hodinách dorazili na místo, které nás přivítalo přívětivým počasím.      

Společnost v horské obci Ostružná dětem kromě paní učitelek a vychovatelek po celý týden dělali dva lesní skřítci – Ostružínek a Ostružinka. Všechny děti si je od prvního dne zamilovaly a každé ráno netrpělivě čekaly na jejich dopis, ve kterém se dozvěděly program dne.  A že toho za celý týden nebylo málo.      

Sportovní aktivity v areálu i mimo areál Skilandu střídalo kreslení na chodník, tvorba vlastního skřítka z přírodnin, výlet na Kutný vrch, stezka odvahy a zpívání v přírodě pod korunami stromů. Novinkou byla středeční badatelská výuka, kde se děti učily získat vědomosti a ověřit nabyté poznatky na základě hypotéz a návodných otázek. Poslední odpoledne se opékalo a tábornickou pohodu nám nenarušila ani krátká bouřka.

Večer se všechny děti a paní učitelky proměnily v lesní pohádkové bytosti a zvířátka. Paní DJ Vlastička zajistila hudbu k tanci a rej v maskách mohl začít. Ukládat děti do postele nebyl žádný problém, protože únava po celodenním programu, kombinovaná s pobytem na čerstvém vzduchu, vykonala své. Poslech pohádky na dobrou noc si ale děti prosadily i v tento den.

Už jsme všichni šťastně zpátky a jsme rádi, že pobyt v přírodě nebyl jen krásný sen, ale že jsme to skutečně zažili a hlavně si to užili.