Pracovní činnosti na II. stupni

Co se nám podařilo v rámci předmětu Pracovní činnosti na II. stupni? Co jsme vyrobili, co jsme si uvařili a koho jsme potěšili? Žáci 6. až 9. ročníku pracují ve školních dílnách s různými technickými materiály. Nejvíce pracují se dřevem a dále s kovem a plastem. V rámci 6. ročníku zhotovili žáci jako svůj první výrobek brousítko z překližky a brusného papíru. Druhý výrobek byla klíčenka. Žáci 7. ročníku pracovali s kovem. Pomocí drátu, korálků a kamene vyráběli "strom štěstí", kterým většina žáků obdarovala na Vánoce své blízké. Žáci 8. ročníku pracovali s plastem, tedy pomocí žehličky a  igelitové tašky si vytvořili nový obal na sešit nebo knihu, či opravili ten starý. Aktuálně chlapci 8. ročníku tento týden dokončili letadlo ze dřeva a dívky dodělávají kolébku z překližky. Žáci 9. ročníku opět pracují se dřevem. Dívky dodělávají sáně a chlapci ptačí budku z borovicového dřeva. Sáně i ptačí budka jsou časově náročnější výrobky a vyžadují již určité dovednosti žáků, jako jsou například: přesné řezání, vrtání, práce s lupínkovou pilou a spojování materiálu. V rámci Pracovních činností jsme se také napříč všemi ročníky věnovali tematickému celku Provoz a údržba domácnosti, do kterého spadá i příprava pokrmů. Žáci si připravili nepečené vánoční cukroví, chutné pomazánky a letos byly absolutní novinkou vafle. Malá ochutnávka našich výrobků nejen ze školních dílen je v přiložené fotogalerii.