Projektový den PRŮŘEZOVÝCH TÉMAT

Oborový den předmětové komise Člověk a společnost byl zaměřený na průřezová témata, která reprezentují v RVP ZV okruhy aktuálních problémů současného světa a stávají se nedílnou součástí základního vzdělávání. Jsou důležitým prvkem základního vzdělávání, vytvářejí příležitost pro individuální uplatnění žáků i pro jejich vzájemnou spolupráci a pomáhají rozvíjet osobnost žáka především v oblasti postojů a hodnot.

Cílem bylo děti zajímavě seznámit s vybranými tématy z: Osobnostní a sociální výchovy, Výchovy demokratického občana, Výchovy k myšlení v evropských globálních souvislostech, Multikulturní výchovy, Mediální výchovy, Environmentální výchovy. Jednotlivá stanoviště poskytla žákům podnětné a tvůrčí prostředí pro vzdělávání a plnění konkrétních úkolů.