Pstruží líheň

V pondělí 24. dubna 2014 se žáci 6. ročníku společně s vedoucí exkurze paní učitelkou Miluší Zatloukalovou a s paní učitelkou Mgr. Petrou Doskočilovou v rámci přírodovědné exkurze vydali vlakem na pstruží líheň Bělá u Domašova nad Bystřicí. Pan správce, provedl děti líhní a vysvětlil jim proces umělého rozmnožování pstruha potočního a sivena amerického. Děti viděly různá vývojová stádia ryb. Působivé bylo jejich krmení ve venkovních bazénech, kdy se v hejnech vrhaly na podávanou potravu. I když pršelo, podařilo se rozdělat na místním ohništi oheň a opéci si kabanos. Cestou na vlak do Domašova pak děti viděly celou řadu jarních rostlin – nejvíce prvosenky, hrachory a plícníky. Přestože počasí nebylo ideální, byla exkurze poučným doplňkem výuky přírodopisu.