ŘÁD ZLATÉ VAŘEČKY – 1.Testování nových receptů

„Láska prochází žaludkem“ – tak tímhle motem se řídil celý týden ve školní družině, který jsme věnovali tématu vaření, zdravému jídelníčku, kuchařskému umění, receptům a příběhům z kuchyně. Žáci byli motivováni získáním Řádu zlaté vařečky. Tu mohl obdržet kuchtík, který splnil některé z podmínek: přinesl svůj vlastní recept, podílel se na ozdobení společné vařečky, přinesl na soutěžní ochutnávku vzorek své delikatesy, zúčastnil se chystání zábavných jednohubek, vyráběl společnou kuchařku a celkově projevil kuchařské nadšení.
Ve středu 24. února přinesli malí kuchaři do školní herny svou pochoutku, kterou připravili doma. Celkem se na nabídce dne – „dnešního MENU", objevilo 23 pochoutek. Myslím, že za tento nádherně prostřený stůl plný sladkých i slaných výtvorů by se nestyděl ani samotný šéfkuchař pan Pohlreich. A kdože se umístil na prvních 5-ti místech dle hlasování dětí ze ŠD?
Nicol Krechňáková
Terezie Ratajová
Edita Sikorová
Victoria Rauch
Emilie Menschiková
Všem šikovným kuchařkám gratulujeme a přejeme, ať je tohle nadšení pouze začátek!