Rej čarodějnic a čarodějů ve školní družině

Abrakadabra…Láry-fáry…Černá Máry..Máme hůlku..Na čáry stačí….

…tímto zaklínadlem a symbolickým upálením čarodějnice v pátek odpoledne začal náš letošní čarodějnický rej. Některé děti si v kostýmech čarodějnic a čarodějů užily celý den, ostatní děti si svoji čarodějnici samy vyrobily a prošly čarodějnické bludiště.

Počasí nám krásně vyšlo a tak proletění se na koštěti, prolézání pavučiny, soutěžení v trefování čarodějných plechovek a závodu pavouků nic nebránilo. Největší zábava byla u čarodějnického pytle. Zde není o překvapení nouze, protože je těžko dopředu odhadnout, co z velkého množství čarodějnických rekvizit zrovna soutěžící vytáhne.

Den čarodějnic patří k dosud živým zvykům a v naší školní družině se už stalo tradicí si tento den připomenout. Za odvahu získal každý malou odměnu a diplom se jménem své čarodějnice nebo čaroděje.