Retro hry – aneb hry našich babiček

Naše současné děti mají svůj svět, který se velmi často liší od doby mládí jejich babiček a dědečků. Všude je doprovázejí počítačové technologie a s tím souvisí i to, jak si tyto děti hrají. Nejraději samozřejmě na počítači. Proto jsme se v naší školní družině zaměřili na připomenutí her, které si hrávali prarodiče těchto dětí. Naše školní hřiště se proměnilo v jednu velikou retro hernu, rozdělenou na několik částí. Každá byla určena některé hře, kterou by si s námi určitě s chutí zahrály i mnohé babičky. Skákat přes švihadlo dovedou děvčata i chlapci, ale taková Školka se švihadlem, to už potřebuje určitou zručnost. Stejně jako Školka s míčem nebo s gumou. No, jen si to zkuste! Dále si děti zahrály: „Cukr, káva, limonáda …, Čáp ztratil čepičku, Honzo, vstávej, Na slepou bábu, Vyvolávku, Přebíranou, Skákacího panáka,  Škatule, škatule hýbejte se! Ale také staré známé Kuličky. Naše RETRO odpoledne se vydařilo nejenom kvůli sluníčku, ale i proto, že se do her zapojili i ti největší peciválové.