Školní kolo biologické olympiády

V týdnu od 1. do 5. února proběhlo mezi žáky druhého stupně školní kolo biologické olympiády. Děti soutěžily ve dvou kategoriích. Kategorie D byla určena pro žáky 6. a 7. třídy, v kategorii C pak změřili své znalosti žáci 8. a 9. třídy. Tématem letošního ročníku biologické olympiády jsou ptáci vyskytující se na území České republiky. Tomu odpovídaly i otázky testové části školního kola, které se zabývaly stavbou těla ptáků a způsoby života ptáků z různých ekosystémů. V praktické části pak žáci určovali 15 druhů ptáků a 15 druhů rostlin běžných v naší přírodě.
V kategorii C se nejlépe umístili Jan Gregorovič z 8. B a Šárka Krchňáková z 8. A a v kategorii D Veronika Izáková a Tereza Křížková obě ze 7. A. Vítězům blahopřejeme a přejeme hodně štěstí v okresním kole.