Školní konverzační soutěž

Školního kola konverzační soutěže v anglickém jazyce, které se konalo 28.1. 2008 odpoledne ve 14 hodin v jazykové učebně naší školy, se zúčastnila především děvčata z šestých a sedmých tříd. Žáci měli za úkol připravit si krátké povídání v angličtině na předem zadaná témata, například My Family, My Town, My Pet, Food and Meals, My Sports, …
V další části žáci odpovídali na otázky učitelů a popisovali připravené obrázky. Vyučující anglického jazyka, paní učitelka Ilona Mazurová a Kamila Mikolecká, hodnotily především plynulost projevu, gramatickou správnost, rovněž šíři slovní zásoby a pohotovost reakcí.
Děti domů odcházely s příjemným pocitem, že zvládly své prvotní obavy a stud, a dokázaly si, že umí samostatně komunikovat v cizím jazyce.
Porota vybrala nakonec Barboru Musilovou ze 7.A jako vítězku I.kategorie a Annu Sečkařovou z 8.B za II.kategorii.
Obě děvčata budou reprezentovat naši školu v Okresním kole Konverzační soutěže, které se uskuteční v Domě dětí a mládeže v Olomouci.