Školní výlet 4. A a 4. B

Dne 12. 6. 2013 se žáci 4. A a 4. B vydali na školní výlet do Westernového městečka v Boskovicích. Po brzkém budíčku jsme na „divoký západ“ dorazili včas a rovnou se vypravili na zajímavou procházku lesem plným prehistorických zvířat. Tito dinosauři nám byli jednotlivě představeni spolu se zajímavými současnými zvířaty. Uprostřed lesa jsme shlédli divadélko Míra Špína a starý noťas, které nám pomohlo pochopit, jak se asi cítí příroda zaházená lidskými odpadky a připomnělo nám, jak se v přírodě chovat. Následovala hra zaměřená na ekologii a ochranu životního prostředí zakončená setkáním s indiánským náčelníkem. Po programu si naši malí kovbojové mohli vyzkoušet hod tomahavkem či oštěpem, střelbu z luku, rýžování zlata nebo jízdu na koni. Pro indiány bylo přichystáno malování na obličej či tetování na tělo. Přesto, že některé děti už ve Westernovém městečku byly, zajímavý program jsme si užili všichni a přivezli jsme si originální suvenýry a silné zážitky.