Školní výlet – 5. A

Kroměříž
Cílem školního výletu 5. A dne 4. 6. 2008 se stalo město v srdci Moravy - Kroměříž.
Dominantu tvoří barokní arcibiskupský zámek, jehož prohlídka a zámecké sbírky zaujaly všechny žáky. Se zatajeným dechem si prohlíželi Sněmovní sál, kde se natáčel Oscarový film Mozart. Z věže se naskytl pohled na celé město, které je právem zapsáno na Listině světového kulturního dědictví UNESCO. Město se pochlubilo Podzámeckou zahradou s romantickými stavbami a rybníčky. Velké náměstí lemovaly historické fasády domů. Zde byl vhodný prostor pro koupi suvenýrů a dárečků pro rodiče. Výletníci se zúčastnili akce Kouzelné brčko s propagací mléka, nejchutnější byla ochutnávka produktů. Zcela výjimečná byla Květná zahrada s ukázkou zahradní architektury, labyrintem, kolonádou, rotundou a kašnami. Přestože přišly první dešťové kapky, cestování v labyrintu ohromilo. Při zpáteční cestě děti navštívily Biskupskou mincovnu, jehož numismatická sbírka má světový význam. Výlet se vydařil a páťáci si ho užili.