Školní výlet 6. A, B

V úterý 12. června odjely na školní výlet konečně i naše dvě šesté třídy. Jejich cílem byla moravská metropole – město Brno. Cesta autobusem rychle uběhla a zanedlouho jsme již vystupovali před první zastávkou – zábavním interaktivním centrem vědy – Vida! A kdo tam ještě nebyl, tomu návštěvu vřele doporučujeme! Na ploše téměř 5000 m² si naši žáci prohlédli, vyzkoušeli a osahali přes 170 interaktivních exponátů, díky kterým mohli objevovat, jak funguje svět kolem nás. Unikátní stálá expozice je rozdělena do pěti tematických celků: Planeta, Civilizace, Člověk, Mikrosvět a Dětské science centrum. Děti měly opravdu napilno, aby všechno to úžasné stihly oběhnout.

Druhou zastávkou byla brněnská ZOO, která byla po naučné Vidě! příjemnou relaxací. Počasí bylo na prohlídku a procházku za zvířaty naprosto ideální. Viděli jsme medvědy, šelmy, lachtana, krásné sovy i terarijní zvířata. Nejvíce nás zaujal zástupce velkých "vodních" hadů - anakonda. Celý den proběhl naprosto báječně, děti si výlet užily a domů se vracely plny nových a krásných zážitků.