Slavnostní otevření herny školní družiny

V pondělí dne 2. listopadu jsme měli opravdu slavnostní den. Za účasti pana primátora Martina Novotného, jeho náměstka Martina Majora a dalších významných hostů jsme otevírali dětskou školní hernu školní družiny. Do školní družinky nám dochází 125 dětí, některé děti jenom ráno, jiné jenom odpoledne, některé odcházejí po hlavní činnosti kolem 15. hodiny. Ale každodenně zde máme spoustu dětí, které přicházejí ráno kolem 6.30 a odcházejí domů kolem 17. hodiny, to znamená, že tu tráví více než 10 hodin času denně. Právě tyto děti trávily doposud tuto dobu v případě nepříznivého počasí pouze v prostorách školní třídy ve školní lavici. Z toho nám bylo hodně smutno. Proto jsme si moc přáli vytvořit dětem domácí prostředí, aby si mohly hrát, modelovat, malovat, číst si, hrát si na počítačích, povídat si jako doma. Chtěli jsme dětem vytvořit takové prostředí, které by jim dětský pokojíček ve škole připomínalo a nahradilo. A povedlo se. Děti zde mají všechno, co mají doma ve svém pokojíčku. No posuďte sami.