Slavnostní zahájení školního roku na ZŠ Mozartova

Na naší škole zahajujeme nový školní rok netradičně, avšak pro děti velmi poutavě. Prvnímu školnímu dni, tento rok 3.září, předchází jako obykle přípravný týden, kdy učitelé (jak název napovídá) připravují školní budovu, třídy i sami sebe k zahájení a co nejpěknějšímu přivítání dětí na začátku školního roku 2007/2008. Na první školní den má naše škola připraven zvláštní program. Již od půl osmé ráno pro žáky před budovou školy hraje hudba, kterou zajišťuje pan Zdeněk Králík z Rádia Haná. V osm hodin se otevřou dveře hlavního vchodu a pan ředitel Zbyněk Kundrum všechny srdečně přivítá a krátce pohovoří o tomto dni a naší škole. Po představení členů vedení školy a našich nových kolegů - pedagogů panem ředitelem, si jednotliví učitelé své žáky odvádí po hlavním schodišti do tříd, kde se pozdraví, přivítají po prázdninách, sdělí první dojmy a krátce dětem naznačí průběh prvního školního týdne. Nejvíce pozornosti tento den patří samozřejmě našim prvňáčkům, pro které je to velká událost, a tak za doprovodu rodičů a jejich fotoaparátů a videokamer vstoupí do naší školy a tím i symbolicky do nové etapy života.