Vitamínový den

Dnes byste těžko hledali školáka, který neví, co znamená pojem "Ovoce do škol". Vitamínová dávka, občas sestávající i ze zeleniny, se stala dvakrát měsíčně očekávanou lahůdkou pro naše žáky. Aby se naučili pravidelně konzumovat zdraví prospěšné potraviny, uspořádala šumperská firma MK Fruit, která pro nás zajišťuje celoroční projekt "Ovoce do škol", ochutnávkový program.

Všechny třídy 1. stupně se v úterý dopoledne 13. 2. 2018 vystřídaly v ovocem provoněných prostorách školní jídelny, kde jim bylo předvedeno, jak snadné je připravit lahodné smoothies. Letos nás naši hosté mile překvapili. Děti v "přímém přenosu" shlédly i výrobu Raw hmoty pro výrobu netradičních pochoutek, vhodných pro zdravé i alergiky. Prvňáčci sice u prezentace osobně nebyli, ale ochuzeni nezůstali. Krabice plná těchto dobrot je velmi potěšila. K tomu 3 litry čerstvé ovocné šťávy byly skvělou možností k přípitku. Tímto všem z firmy MK Fruit děkujeme a jim i celé škole připíjíme "Na zdraví"!