Výchova ke zdraví pro krásný úsměv

V průběhu měsíce května se všichni žáci 1. stupně naší školy aktivně zapojili do výuky s netradiční pomůckou. Tématem neobvyklé vyučovací hodiny byla dentální hygiena. Učitelkami se staly studentky Lékařské fakulty UP v Olomouci, oboru stomatologie. Díky jejich prezentaci si naši žáci vyslechli, prakticky  vyzkoušeli a následně ověřili, zda umí správně s touto nevelkou, ale velmi důležitou pomůckou, zacházet. Pojmy jako dentální nit či mezizubní kartáček nebyl pro mnohé děti neznámý. Svůj výklad studentky doplnily ukázkami s modelem chrupu i snímky na interaktivní tabuli. Dobrovolníci si nechali zabarvit zuby na fialovo, aby prokázali, zda techniku čištění zubů zvládli. Úsměvné bylo, když si následně uvědomili, že kartáček zapomněli doma.