Výlet 3.A, 3.B

V osm hodin ráno dne 14. června startovali žáci třetího ročníku na výlet do Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Již od začátku našeho cestování všichni bojovali s chutí na výborné svačinky z domova. Tento boj jsme vyhráli a posvačili těsně před vstupem do Mlýnské doliny. Tam nás zaujal nejen mistr kovář, ale i mlýn a pila. Většina exponátů byla poháněna vodou - úžasné! Dalším cílem naší cesty bylo Dřevěné městečko, kde jsme si mohli prohlédnout přenesené domy z rožnovského náměstí a také nakoupit suvenýry a dobroty pro naše rodiny. Valašky, frgále, dřevěné vařečky, pohledy - to vše jsme si odnášeli do další části naší výpravy, ale před ní hurá na oběd. S plnými bříšky jsme putovali do Valašské dědiny. Tam nás ve staré škole přivítal pan učitel, který vyprávěl o tom, jak kdysi probíhala výuka. Se zájmem jsme poslouchali a zároveň se radovali, že do školy chodíme až v dnešní době. Nakonec jsme mohli obdivovat růžového čuníka, slepice, králíky, housátka, oslíka a další domácí zvířata. Bolavé nožky a únava nás lákaly k autobusu. Po cestě domů jsme však chytli druhý dech a za jásotu a zpěvu písní jsme se vraceli do školy. Výlet byl báječný!