Výrobky z pracovních činností

Výrobky z FIMO hmoty
Děvčata z 9. tříd naší školy vyráběli v pracovních činnostech drobné šperky z velice oblíbené FIMO hmoty. Pracovaly podle vlastních návrhů a výsledkem byly různé druhy šperků a miniaturních ozdob.

Dárková krabička
Dívky ze 7. ročníku vytvářely dárkovou krabičku z různých plastových dóz. K ozdobení byly použity zbytky samolepicích barevných folií. K nejzdařilejším patřil výrobek Kateřiny Chmelové.

Číše z PET lahví
Žáci 6. ročníku zpracovávali odpadové PET lahve. Vytvořili z nich dekorativní číše zdobené samolepicí barevnou folií.

Křížkový steh
Žákyně 8. a 9. ročníku vyšívaly křížkovým stehem podle vlastního návrhu.

Výrobky z izolovaného drátu
Žáci 7. – 9. ročníku pracovali s izolovaným drátem. Výsledkem byly různé výrobky praktického i dekorativního charakteru – vánoční zvonky, podložky pod hrnek, mističky…

Dřevěný dekorativní obrázek
Žáci 6. ročníku vyráběli dřevěný dekorativní obrázek. Na výrobku si procvičili řezání, vrtání, a hlavně přibíjení hřebíčků. Pomocí těchto hřebíčků vytvářeli tvar, který ozdobili barevnou bavlnkou.

Dřevěný věšák
Žáci 6. – 9. ročníku vyráběli dřevěný věšák ze smrkového dřeva.

Práce se dřevem – volné téma
Žáci 6. – 8. ročníku vyráběli výrobek ze dřeva podle vlastního návrhu. Výsledkem byly především různé druhy dětských hraček.