Děti ke Dni Země

Tento den byl pro všechny žáky i učitele naší školy hodně neobvyklý. O to však radostnější a významnější. V rámci celoškolského projektového dne Děti ke Dni Země se 9. května žáci i učitelé naší školy shromáždili již před osmou hodinou na školním hřišti. Jednotliví zástupci tříd tam obdrželi od vedení školy dopisy, které děti i jejich učitele seznámily s tématickým zaměřením a programem celého dne. Poté se pak všichni přesunuli do školy, kde na ně v již jednotlivých třídách čekaly malé chemické laboratoře. Těchto laboratoří bylo v naší škole celkem 14. Zde se děti formou jednoduchých pokusů z oblasti fyziky a chemie seznamovaly s vlastnostmi vody, s jejím výskytem, využitím a koloběhem na Zemi. Děti zkoumaly vodu jako rozpouštědlo, porovnávaly hustotu vody teplé a studené, ale i vody slané a sladké. Seznámily se s podstatou kyselých dešťů i principem čištění odpadní vody. Určovaly pH vody i její tvrdost a prováděly některá další zajímavá pozorování. Z každého učitele školy se stal na tento jeden den učitel chemie či fyziky.