Vítání jara s těšítky

Tak k nám přišlo jaro a je potřeba jej pěkně přivítat. V tomto týdnu jsme si v odděleních naší školní družiny povídali o jaru a o jarních zvycích při probouzení přírody po zimě. Děti si pro sebe vyráběly kytičkové čelenky a pro své kamarády tzv. „těšítka". Jsou to malé drobné dárečky, kterými se děti i paní vychovatelky na začátku soutěžního odpoledne obdarovaly. Potom už se začalo soutěžit. V první soutěži děti „odemykaly" přírodu klíčem na provázku, který namotávaly na roličku. Ve druhé soutěži vybíhaly „myšky", které si musely hlídat svůj ocásek a ještě usilovat o ocásky druhých „myšek". Ve třetí soutěži děti hledaly srdíčka v barvě svého oddělení a vkládaly je do čtyřlístku. A konečně došlo i na „moreny", které děti vynášely do připravených „potoků". A závěrem děti postupně  malovaly sluníčka. Podle zájmu dětí a jejich fandění se soutěžní odpoledne vydařilo. Ani snad není důležité, kdo zvítězil. Jaro je tady!