Výlet 4. AB

Naši čtvrťáci poslední květnový den zavítali do Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Naší první prohlídkou byla Valašská dědina. Jako mávnutí kouzelného proutku jsme se ocitli v 18. století. Mohli jsme tak obdivovat každodenní způsob života zdejších lidí. Každá chalupa nebo malá chaloupka nás překvapila množstvím zajímavých předmětů. Podařilo se nám navštívit i hostinec.

Avšak největším zážitkem byla místní dobová škola, kde na nás už čekala paní učitelka. Ukázala nám dřívější školní pomůcky, vybavení třídy a na tabuli psala původním psacím písmem. Dozvěděli jsme se, že v dřívějších dobách muselo každé z dětí přinést do školy polínko, aby bylo čím topit a nebyla ve třídě zima.  Hodinu paní učitelka ukončila zazvoněním na velký zvonec. Ještě na nás čekala prohlídka Dřevěného městečka. Všichni jsme uvítali malé obchůdky a útulně zařízené chaloupky.
Shodli jsme se na tom, že výlet se nám vydařil. Nejenže bylo krásné počasí, ale užívali jsme si celý den pohodu a dobrou náladu!