Adventní čtení

Psst! Advent znamená ztišení, a to platí u adventního čtení dvojnásob. V příjemném prostředí jsme si pověděli a ukázali něco ze starých a méně známých zvyků.

Představili jsme si nové knihy s adventní a vánoční tématikou, které máme v naší družinové knihovničce. Nejvíce nás zaujala Adventní knížka pro Ježíška.

Děti sbíraly dárky v bludišti k vánoční hvězdě, dozvěděly se o souhvězdí Orion a vypracovaly si krátký adventní kvíz.

Nezapomněli jsme si připomenout historii a současnost adventního věnce a symboliku jednotlivých svíček.

Na závěr čekala na děti malá odměna z adventního kalendáře. Věříme, že i generace našich dětí bude pokračovat v šíření předvánočních tradicí a obyčejů a neupadnou v zapomnění