Beseda s Policií ČR 3. A, 3. B

V úterý 17. 2. 2009 se žáci třetích tříd aktivně zúčastnili výukového programu policie ČR. Připomněli si tak dodržování pravidel v silničním provozu a zvládání krizových situací.

Šli jsme nahoru do 4. B, kde byla beseda s policií. Pan policista nám řekl, jaké mají uniformy a ukazoval nám auta. (Natálie D., 3. B)

Skládali jsme z kartiček telefonní čísla hasičů, záchranné služby a policie. Poznávali jsme značky pro řidiče. (Jan B., 3. B)

Dívali jsme se na film. Dozvěděl jsem se, co dělat při dopravní nehodě, v parku, na křižovatce, na bruslích, jak se má chodit přes přechod. (Václav Č., 3. B)

Nejvíc se mi líbil test. Měli jsme popsat kolo, poznat značky. Pak jsme si povídali o tom, co policista potřebuje: pouta, zbraň, červenou plácačku. (Jan K., 3. B)

Ve škole jsme měli besedu s policií. Prohlíželi jsme si obušek, policejní vestu, slzný plyn. Vyprávěli jsme si, co musíme mít na kole. Pouštěli jsme si film Cesta do školy.
(Vojtěch N., 3. A)

Povídali jsme si o tom, jak poznat pravého policistu. Jaké předpisy lidé porušují, jak zavolat na číslo 155, 158, 150, 156 a 112. Také jsme se dívali na film o klukovi a rybce, která ho učila správným předpisům. (Jan Č., 3. A)

Pan policista nám hlavně povídal o bezpečnosti občanů a dětí. Vybarvovali jsme dopravní značky a luštili křížovku. To všechno bylo součástí testu, který se jmenoval Kapka prevence. (Marek D., 3. A)