Bunkr Přáslavice

V úterý 24. 10. 2023 se třída 9. A vydala na cestu časem do minulosti. Cílem naší dějepisné exkurze byl bunkr Přáslavice, který byl postaven v 70. letech minulého století. Lektoři z Pevnosti poznání měli pro žáky nachystaný program v podobě zážitkové pedagogiky: prožili jsme atmosféru nedávných let, kdy celému světu hrozil válečný konflikt. Žáci se vžili do rolí různých profesí (technik, spojař, kontrarozvědka…), které zajišťovaly provoz bunkru.  Viděli jsme telekomunikační sály, kuchyně, záložní zdroje energie, dekontaminační komory a mnoho dalších místností s technikou, která měla zajistit přežití posádky bunkru. Vzhledem k tomu, že tento program je jedinečný, během naší návštěvy probíhalo i natáčení České televize.

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10320835092-udalosti-v-regionech-plus-ostrava/423231100021024/