Čaj nejen o páté

Čaj se v průběhu let stal neodmyslitelnou součástí většiny domácností. S ranním čajem se probouzíme, během dne nás může osvěžit a večer zase zklidnit před spaním.

Čaj nám pomáhá na různé neduhy a lze ho dokonce využít nejen k pití, ale například i při pečení či vaření. Proto jsme čaji věnovali celý týden od 7. – 11. března.

Děti se v jednotlivých odděleních dozvěděly zajímavosti o čaji a jeho historii. Vyráběly z papíru konvičky a hrníčky, z čajových sáčků si vytvořily i prostírání. Nemohl chybět i zábavný a naučný kvíz.

Ovšem hlavní hřeb týdne se uskutečnil ve středu, kdy se děti sešly v herně, která se proměnila v čajovnu. Paní vychovatelky přivítaly děti krásnou vůní čerstvě uvařených čajů. Proběhla zde beseda o čaji a ochutnávka různých druhů čajů – zelený, bílý, ovocný, černý s mlékem, sypaný, pečený kvetoucí či z čerstvých nebo sušených bylinek…

Dětem se tento tematický týden moc líbil a doufáme, že budou nyní čaj pít ještě raději nežli předtím.