Celostátní finále – Praha stadion Julisky

OVOV – odznak všestrannosti olympijských vítězů 2015
Ve dnech 11. 9 a 12. 9. 2015 se zástupci naší školy zúčastnili celorepublikového finále OVOV – odznaku všestrannosti olympijských vítězů 2015 konaného na stadionu Juliska v Praze. Celou akci pořádali dva olympijští vítězové v desetiboji: Robert Změlík a Roman Šebrle. Slavnostní proslov měla naše nejúspěšnější olympionička všech dob Věra Čáslavská!!! Jako průvodci sloužili týmům bývalí i současní olympionici (z velké části medailisté z OH, celkem 55 osobností). Naše reprezentanty přišel podpořit olomoucký veslař, olympionik a medailista Pavel Konvička.

Za naši školu se do finálového kola probojovali tito naši žáci:

Jakob Benjamin - 1. místo v krajském kole
Zajíček Josef - 1. místo v krajském kole

Absolvované disciplíny ve finále: švihadlo, leh-sed, hod míčkem, hod medicinbalem, kliky, běh 60 metrů, skok daleký, shyby, trojskok a běh 1000 metrů.

Naši žáci se ani ve finále neztratili.

Benjamin Jakob ve své kategorii obsadil velice dobré 23. místo. Benův bodový zisk byl 6270 bodů (diamantový odznak – nejvyšší možný). Benjamin se blýskl zejména v běhu na 1000 metrů, kde byl ve své kategorii 5 (3:43).

Josef Zajíček bojoval až do poslední disciplíny o stupně vítězů. Bohužel zkušenosti soupeřů z předchozích ročníků ho odsunuly na FANTASTICKÉ 4. MÍSTO!!! Pepa získal 9119 bodů (diamantový odznak – nejvyšší možný). Josef měl několik výborných výkonů v těchto disciplínách: 1. místo hod míčkem (67 metrů), 2. místo v běhu na 60 metrů (7:93 sekundy), 2. místo v hodu medicinbalem (19,40 metrů), 2. místo v trojskoku (8,52 metrů), 4. místo v leh-sedech (103 leh-sedů za dvě minuty). Bohužel tyto ohromné výkony nestačily na třetí místo.

Závodu se účastnilo 650 kvalifikovaných dětí z celé České republiky.

Oběma našim skvělým žákům moc děkujeme za vzornou reprezentaci školy!!!

Jiří Boháček