Člověče, nezlob se

Snad nejoblíbenější, nejrozšířenější a nejpopulárnější u nás hraná deskovka se stala náplní pondělního odpoledne dětem v naší školní družině. Hra, kterou mohou hrát dva, tři i čtyři hráči, ale v různých modifikacích herního pole může hrát i hráčů více, je jednou z nejstarších společenských her vůbec. Člověče, nezlob se, je snad nejhranější stolní hra u nás. Svůj prapůvod má v Indii. Do Evropy se dostala prý až v 19. století a u nás nabyla rozmachu až za první republiky po roce 1918. Tato legendární hra je nesmírně populární i mezi dětmi v naší školní družině. Proto jsme si připravili s dětmi celé herní odpoledne. Děti hrály na 6 herních polích, u každého herního pole se třemi, čtyřmi i pěti hráči. Nálada byla vynikající, nikdo se nezlobil, všichni účastníci brali hru jako nesmírnou zábavu. Padaly šestky, děti spěchaly se svými barevnými figurkami do domečků a nesmírně si hru užívaly. Už dnes se těšíme na další klání.

Ludmila Kundrumová