Čtení pomáhá ve školní družině

Naše děti čtení baví a proto když jsme se dozvěděli o tomto charitativním projektu, věděli jsme, že je to něco pro nás.

A děti nezklamaly, ve středu v herně jsme se sešli a celý projekt si detailně představili a vyzkoušeli. Je to jednoduché, děti si vyberou knihu ze své kategorie (např. 1.- 5.třída).

Každý školák pak získá po přečtení knihy a úspěšném splnění testu kredit 50 Kč, který věnuje na jeden z nominovaných dobročinných projektů. Ročně zde podpoří víc než 100 charitativních projektů. Promyšlené je tady hlavně spojení pobídky ke čtení s porozuměním s pobídkou k dobrým skutkům, formou soutěže a využití velmi dobré počítačové gramotnosti našich dětí.

Je správné pomáhat potřebným a vést k tomu naše děti od malička.

Společně jsme si správně vyplnili testy ke známým a oblíbeným knihám -  Z deníku kocoura Modroočka a Aprílová škola. Na našem účtu máme tedy připsaný kredit.

Těšíme se na příští společné setkání nad dalšími přečtenými knihami.