Ďáblova bible v naší škole

Návrat bible pekelné Kodex Giga alias Ďáblovu bibli označují literáti za knihu knih už pro její hmotnost. Váží jako dospělý muž. Tato kniha vznikla za velice tajuplných okolností v českém benediktinském klášteře. Za třicetileté války nám ji uloupili Švédové. Letos se k nám tento středověký skvost vrací. Bohužel však jen dočasně. U nás ve škole jsme však měli možnost díky předsedkyni naší školské rady Mgr. Barboře Králíkové dětem ukázat věrnou kopii tohoto unikátu. Jako v klášteře se tak alespoň na chvilku ocitli všichni naši žáci. Pan učitel Mgr. Daniel Krč společně s žáky 9. B třídy připravili ostatním dětem při příležitosti tohoto významného okamžiku pěkný projektový den českého jazyka. Mezi hosty projektového dne byli také PhDr. Hana Fantová, vedoucí odboru školství MmOl a Ing. Jiří Rudolf, asistent poslance Evropského parlamentu Jana Březiny.