Den expertů 3. A

Ve čtvrtek dne 18. května navštívila třída 3. A Hasičský záchranný sbor olomouckého kraje
na Schweitzerově ulici, a to v rámci Dne expertů.  Exkurzi u HZS naší třídě domluvil tatínek žáka třídy 3. A, pan Hrachovina, který se nabídl, že nás k HZS také doprovodí.

Po cestě k HZS si pan Hrachovina povídal s dětmi o své práci u vězeňské služby. V parku jsme udělali malou přestávku, kdy zodpověděl i rozličné otázky všech zvídavých dětí.

Po příchodu do HZS se nás ujal profesionální hasič, pan Zdeněk. Seznámil nás s celkovým chodem HZS, ukázal vybavení potřebné ke své profesi i všechny dopravní prostředky, kterých HZS využívá při svých zásazích. Na závěr si děti vyzkoušely přilbu, ochranný oblek a společně jsme se vyfotili na korbě hasičského auta.

Nejzajímavější částí však byl neplánovaný výjezd několika hasičských vozů a hasičů, včetně našeho průvodce pana Zdeňka, který se po hlášení z amplionu oblékl do své výstroje a rázem zmizel. Děti pak sledovaly zmíněné vozy na mapě na obrazovce počítače a mohly tak pozorovat, jak rychle se vozy se svou posádkou dostaly na místo dopravní nehody. Neméně zajímavou částí bylo, když kolem nás sjížděli hasiči po tyčích z horního patra dolů, a také závěrečný výjezd dalších aut, za doprovodu houkaček, tentokráte však k plánovanému cvičení.