Den expertů 4.A

Na letošní den expertů jsme dostali nabídku od pana Omelky, Danova tatínka, který se již třicet let zabývá tréninkem a výukou japonských bojových umění. Krom zapálení do tohoto životního stylu je pan Omelka zároveň odborníkem v japonské historii a co je nejdůležitější, umí o tom nejen krásně vyprávět, ale dokáže zároveň vtáhnout mladou dušičku do světa legendárního Japonska natolik, že všichni tiše a s velikým zájmem poslouchají. Pan Omelka udělal opravdu velký dojem jak teoretickou, tak i praktickou prezentací svého řemesla a umu.

Poté jsme se odebrali za paní Rozkovcovou, Vojtovou maminkou, která vyučuje na Základní umělecké škole Iši Krejčího v Olomouci. Ta měla pro děti připravený tak bohatý program, že bylo opravdu těžké dostat je nakonec ven. Děti si vyzkoušely, jaké to je, komponovat přímo před publikem a jaký je to asi pocit, když se umělec prochází po prknech, co znamenají svět. Doprovodili jsme známého českého interpreta na hudební nástroje, zahráli si pár vědomostních kvízů, poslechli si saxofonového mistra, a nakonec nám náš žák Vojta zahrál na opravdu velice raritní hudební nástroj – na cimbál.

A jako takovou oslavu opravdu podařeného dne, za který děkujeme oběma rodičům, jsme si dali zmrzlinu, která v teplý den přišla vhod.