Den expertů 4. B

Žáci 4. B se v rámci Dne expertů vydali do hotelu Flora.  Nejdříve si s paní Čechákovou povídali o tom, jaká povolání v hotelu můžeme potkat a co vše je potřeba kolem hotelu zařídit. Poté už následovaly praktické činnosti.  Žáci si vyzkoušeli převlékání povlečení, práci na recepci nebo přípravu občerstvení. Mohli si tak na vlastní kůži vyzkoušet, že tyto práce nejsou tak jednoduché, jak se zpočátku mohou zdát. Současně děti při práci musely spolupracovat a domluvit se, což se jim hodí do každodenního života.

Na závěr exkurze se žáci mohli kochat nádherným výhledem na Olomouc z vrchního patra hotelu, podle mapy jednotlivé památky pojmenovali a následně je zkusili nakreslit.

Po návštěvě hotelu jsme se přesunuli do parku, kde jsme Den expertů zhodnotili jako velmi povedený a každý v kruhu řekl, co se mu nejvíc líbilo.