Den expertů 5. B

11. května 2023 proběhl na naší škole Den expertů – rodiče dětem. Třída 5.B navštívila hned dva rodiče v jednom dni.

Nejdříve jsme se vydali do společnosti S.O.S., která se zabývá ochranou objektů prostřednictvím pultu centrální ochrany. Společnost je členem skupiny Bartoň a partner. Žáci se seznámili s tím, jak vypadá zajištění bezpečnosti v praxi.  Usměvaví zaměstnanci firmy nám ukázali generátor a dispečink. Naše děti si zkusily použít pouta anebo nabít zbraň. Nakonec jsme si své čerstvě nabyté poznatky mohli ověřit v pro nás připraveném kvízu, za jehož splnění nás čekala odměna.

Poté jsme navštívili Centrum Moravia, které se specializuje na vozy značky Mercedes-Benz, jejich prodej, servis i pronájem. Žáci si prohlédli autoservis, mohli se posadit do nových modelů aut a prohlédli si i obytné vozy této značky. Největší úspěch měla zkouška velikosti kufru, kdy si žáci vlezli do kufru, a zkoušeli tak jeho kapacitu. Na závěr nás čekalo ještě občerstvení ve zdejší kavárně s milou obsluhou.

Den expertů se nám velmi líbil, a tímto ještě jednou děkujeme panu Bartoňovi a panu Rauchovi za den plný zážitků.