Den expertů 7. B

Dne 11. května 2023 navštívila třída 7. B firmu Koyo a Pro-Doma jako vybraný program pro Den expertů. Firma JTEKT (dříve známá jako KOYO) se specializuje na výrobu ložisek špičkové kvality. Nejprve jsme si v zasedací místnosti poslechli úvodní slovo paní Přibylové, která nám prostřednictvím prezentace představila filozofii firmy JTEKT. Pak jsme se rozdělili do dvou skupin. Skupinám se věnovali zaměstnanci pan Vojtěch Rozsíval a Michal Kubáček, kteří dětem poskytli komentovanou prohlídku výrobní halou, ve které jsme měli možnost pozorovat plně automatizované stroje vyrábějící ložiska zejména pro automobilový průmysl. Následně jsme se pěšky přesunuli na ulici Šlechtitelů do stavebnin Pro-Doma, která se zabývá prodejem střešních krytin. Pan Lukáš Doležel nám na venkovních vystavených modelech nejdříve vysvětlil, jak se vlastně postupuje při stavbě střechy a že střešní tašky či pálené cihly nejsou to nejdůležitější…. Viděli jsme různé střešní krytiny – pálené, glazurované i betonové tašky, plechy i různé další kovové komponenty. Dokonce jsme si mohli na chvíli vyzkoušet i práci na ohýbačce plechu. Celý den jsme si hezky užili a všem zainteresovaným tímto velice děkujeme.