Den Expertů 8. B

Ve čtvrtek 11. května se na naší škole konal tradiční „Den expertů“. Do 8. B dorazil hned ráno programátor firmy Red Hat, pan Petr Stodůlka, který žáky zasvětil nejen do toho, co toto povolání obnáší a jaké jsou k němu potřebné předpoklady, ale také vše doplnil praktickými ukázkami. Žáci se například dozvěděli, že „není programátor jako programátor“, že je potřeba rozlišovat softwarové vývojaře, „ajťáky“, administrátory atd. Pomyslnou štafetu poté převzala paní Eva Bubniaková, která žáky provedla rodinnou cukrářskou výrobou. Seznámila žáky nejen se samotným procesem výroby cukrovinek a dortů, ale také s tím, co obnáší podnikání, jaké parametry musí splňovat pracoviště, jak probíhají kontroly a mnoho dalšího. Oběma expertům mnohokrát děkujeme za informačně nabitý den.