Den prevence

Ve čtvrtek 23. června 2011 jsme uspořádali pro naše děti v rámci Minimálního prevntivního programu školy projektový den - Den prevence. V souladu s metodickým doporučením MŠMT jsme pro děti připravili deset stanovišť s daným tématickým zaměřením (drogy, extermismus, rasismus, homofobie, tabák, záškoláctví, nebezpečí v dopravě, poruchy příjmu potravy, vandalismus, krádeže, šikana, kyberšikana, syndrom týáraného dítěte). Děti se na jednotlivých stanovištích ve věkově heterogenně sestavených kolektivech seznamovaly nejen s nebezpečími, ale hlavně s nástrahami uvedených jevů a v praktických č inostech si poté hravou formou získané poznatky osvojovaly. Učitelé školy odvedli opět fantastickou týmovou práci. Patří jim za to velké poděkování. Odměnou jim byla velká spokojenost, radost a nadšení dětí.