Den rodiny

Dne 15. května se slaví významný den - Mezinárodní den rodiny. U nás se tento den poprvé objevil v kalendáři v roce 2006. Mezinárodní den rodiny se týká každého z nás a neměli bychom na něj zapomínat. V naší školní družince velmi dobře víme, že tím, kdo rodinu potřebuje nejvíce, jsou právě děti. Pokud mají doma dobré zázemí, jsou spokojené, šťastné, veselé a úspěšné v tom, co dělají, ať už jde o školu nebo vztahy s kamarády, zájmovou činnost či jen činnost odpočinkovou. Rodina je prostředí, kde je dětem dobře, kde se cítí báječně. Musí fungovat výhradně nejen v zájmu dětí, ale i v zájmu jejich rodičů. I my jsme si ve školní družině připomínali tento významný den, Mezinárodní den rodiny, a připravili jsme si s dětmi velice atraktivní odpoledne. Odpoledne plné všeho, co se v rodině odehrává. A uvědomovali jsme si, že v rodině dělají všichni všechno ne pro sebe – ale zejména pro ostatní členy rodiny. Ke šťastnému soužití, k radosti všech. Děti se staraly o miminko, zatloukaly hřebíky, nakupovaly v akci, skládaly ponožky, skládaly prádlo, vázaly kravaty, připravily piknik. Z víček od plastových lahví také skládaly obrazce – srdíčka, kytičky, domeček. Děti také uklízely – vědí, co je velký a malý úklid. Prostě – atmosféra nádherná. Ke konci celého odpoledne děti pak sehrály *rodinný turnaj* ve vybíjené a na úplný závěr jsme si zazpívali známou písničku – My máme prima rodiče.

Ludmila Kundrumová