Den stromů

Nápad slavit Den stromů vznikl už v polovině 19. století v USA, konkrétně v Nebrasce. Tamější krajina byla mnoho let popisována jako krajina "bez stromů". Až jeden z prvních osadníků J. Sterling Morton začal v okolí svého domu pěstovat různé druhy stromů, keřů a květin. Svým nadšením dokázal strhnout velké množství lidí a zrodil se tak Den stromů. Do Čech myšlenku přinesl Svaz spolků okrašlovacích.

Den stromů se u nás slaví 20. října.

I my jsme si dnes v parku Den stromů také připomněli. Popovídali jsme si o historii Smetanových sadů, povídali jsme si o nejstarším stromě v Olomouci. Měli jsme také poznávačky stromů, jejich plodů, z nasbíraného listí jsme dělali kytičky, objímali jsme stromy - povídali jsme si vše zajímavé, protože naše parky jsou k takovým aktivitám jako stvořené. Prostě – nádherný den.