Dentální prevence

Během dubna a první půlky května byly na škole k vidění usměvavé děti od ucha k uchu. To není nic neobvyklého. Kuriózní ale bylo, že se na sebe zubily fialovými zuby. Neměli jsme speciální borůvkové či pendrekové dny, jak by se na první pohled mohlo zdát, nýbrž speciální besedy na téma dentální prevence, které vedli studenti zubního lékařství Univerzity Palackého v Olomouci. Žáci byli seznámeni se správným způsobem péče o zuby, prakticky si za pomocí svých zubních kartáčků vyzkoušeli, jak si zuby správně čistit a jak se o ně starat, aby jim jejich krásný úsměv bez kazů, odhalených krčků či vypadaných zubů vydržel co nejdéle. A proč děti pobíhaly po škole jako by byl ostružinový den? Instruktoři vybraným dětem nakapali do úst indikátorovou tekutinu, jež obarvuje zubní plak fialovou barvou, takže si žák mohl zkontrolovat, zda si své zuby skutečně důkladně čistí.