DĚTI KE DNI ZEMĚ

Obloha téměř vymetená, slunce nadosah a celá "Mozartka" ve Smetanových sadech.

Tak přibližně to vypadalo v pátek 21. června v 8:00 hodin ráno a vydrželo celé dopoledne. Skupiny dětí od nejmenších po nejstarší žáky se plynule přesunovaly a střídaly na stanovištích, kde se seznamovaly a především živě diskutovaly o výrobě energie v ČR. Kolemjdoucí mohl zaslechnout slova jako uhlí, biomasa, větná elektrárna, solární panely,…    

Nad ekologickým využitím darů naší Země v minulosti, současnosti a zejména budoucnosti se zamysleli všichni, kteří cítili, že osud naší planety jim není lhostejný.      

Novinkou letošního ročníku byli "přednášející" žáci 9. ročníku. Vedli si skvěle a jejich mladší spolužáci je brali a poslouchali na slovo. Činnost téměř na každém stanovišti vyvrcholila tematickou hrou, ve které se v dovádění nenechali zahanbit ani naši pedagogové.

Buď zdráva Země !!! Máme Tě moc rádi !!!