Dětský maškarní bál

Konečně jsme se po třech covidových letech dočkali maškarního bálu! Naši pedagogové i žáci nelenili a s elánem se pustili do příprav. 
Velmi zdařilými dětskými výtvarnými pracemi a pestrými balonky vyzdobená tělocvična přímo vybízela ke konání karnevalových radovánek. 

Rovněž fantazie dětí při tvorbě masek nebrala konce. A tak se i letos v domácnostech našich školáků vymýšlelo, v jakém převleku si půjdou ratolesti užívat maškarní rej.

A že se bylo na co dívat!  Kostýmy klaunů, kovbojů, princezen, strašidel a dalších pohádkových i reálných bytostí proměnily naše žáky na čtvrtečním odpoledni mnohdy k nepoznání.  O zpestření průvodu masek se postaraly i paní učitelky a pan učitel, kteří se rovněž nenechali zahanbit a šli svými maskami dětem příkladem.

Nechybělo ani taneční vystoupení dětí z 2. B. a děvčata z vyšších ročníků s úsměvem pomohla rozpohybovat i ty poslední nesmělé tanečníky.

Při veselých písničkách se intenzivně skotačilo a soutěžilo celé dvě hodiny.  Závěr karnevalu patřil vyhlášení a vylosování nejnápaditějších masek, které vybíraly naše paní učitelky ve spolupráci s maminkou, dobrovolnicí z řad rodičů.

A pak už se začalo uklízet. Balonky z výzdoby udělaly radost nejednomu školákovi. Poděkovali jsme Martině Q. Procházkové z Rádia Haná za hudební produkci.  A o tom, že to stálo za to, svědčí i ta skutečnost, že se na báječné odpoledne vzpomínalo i druhý den ve třídách.