Dětský maškarní báL

Ve čtvrtek 29. února pan školník při otevírání školy neskrýval svůj úžas. Žáci 1. stupně byli kromě aktovek obtěžkáni taškami, pytli a batohy ukrývajícími karnevalové kostýmy.

Dopoledne bylo pro paní učitelky náročné, protože natěšené děti by nejraději v převlecích poskakovaly od rána.

V 15 hodin se konečně dočkaly. Martina Kvítko Procházková z Rádia Haná zahájila písní o mašince průvod masek. Za chvíli byla plocha tělocvičny plná princezen, tanečnic, rytířů, zvířátek a dalších zajímavých převleků. Originální kostým známého obchodního řetězce překvapil i samotnou diskžokejku. Mezi krásnými princeznami ohromila Locika délkou vlasů až na zem. Program zpestřily hry, soutěže a nápadité taneční vystoupení děvčat ze 6. třídy. Píseň střídala píseň. Do tance se pustili nejen žáci, ale i jejich rodiče s mladšími sourozenci.

V 17 hodin tělocvična postupně osiřela. Děti i rodiče šli domů. Že se karneval povedl, nás přesvědčily jejich spokojené usměvavé tváře.
 

Ivana Weissová