Divadelní zákulisí

Děti ze školní družiny měly možnost nahlédnout do zákulisí Moravského divadla Olomouc. Divadelní budova, zvláště její provozní část ukrývá v sobě mnoho zajímavých míst. V budově sídlí celkem 4 soubory – opera, opereta, balet a činohra. Děti nyní vědí, že kromě umělců (herců, zpěváků a tanečníků) je pro bezproblémový chod divadla důležitá bezchybná práce inspicienta, nápovědy, zvukaře, osvětlovačů, kulisáků, techniků, rekvizitářů, garderoby, vlásenkárny… Zvláště děvčata zaujala návštěva vlásenkárny, kde se pilně pracovalo na dalších parukách do připravovaných inscenací. Viděli jsme rozlehlý sklad kulis, kostýmů a děti si vyzkoušeli pohyb po jevišti, zkoumaly jevištní propadlo, točnu, železnou oponu a jiné technické zajímavosti. Prošli jsme si orchestřiště i orchestrální zkušebnu, speciální místnost (akusticky upravenou) pro korepetice, baletní a sborový sál.

Dětem se návštěva líbila a věříme, že to podpoří i jejich zájem o kulturu a stanou se z nich pravidelní návštěvníci této významné instituce.