Dny dětského čtení

V naší školní družině stále rozšiřujeme knihovničku, protože čtení naše děti velmi baví. Víme také, že je zábavné dětem předčítat, knihy ukazovat a tím si lze vypěstovat pěkný vztah ke čtení na celý život. Číst s porozuměním musí umět každý člověk, aby se mohl dobře zapojit do společnosti.

Od 23. dubna do 9. května 2019 jsme se připojili ke Dnům dětského čtení. Děti si vzaly svoji oblíbenou knihu a přečetly úryvek svým spolužákům na svém oblíbeném místě - ve třídě, v herně, venku. Je hezké slyšet, že děti předčítají i svým rodičům, prarodičům i sourozencům doma.

Tento projekt je součástí celoevropské kampaně. Již od roku 2000 funguje v Evropě konsorcium EU READ, které sdružuje organizace propagující čtenářství.

Každý se může zapojit svou vlastní i malou akcí, a každý si tak může najít cestu ke knihám, která ho bude bavit.

Těšíme se zase příště.