Elfíkovy úkoly a časopis Můj vláček

Celý školní rok pracujeme ve všech odděleních i s časopisem Můj vláček. Hlavní postavu časopisu – Elfíka si naše děti rychle oblíbily. Ti z nás, co rádi malují, pošlou svůj obrázek s tématikou železnice nebo oblíbeného hrdiny Elfíka a pak se těší na příští číslo časopisu, jestli právě jejich obrázek najdou na druhé stránce časopisu. Společně si přečteme příběh. Děti pobaví i vtipy čtenářů a kreslená pohádka. Některé děti zase rády luští tajenky nebo další zábavné a logické úkoly.  Pokud jsou vylosovány, obdrží odměnu – časopisy nebo knihu, to se nám už několikrát podařilo.

Velmi nás překvapil a potěšil zájem dětí o soutěž Básnička na dětskou jízdenku, zapojilo se hodně dětí, měly za úkol vymyslet básničku. Těšíme se, že se v létě objeví některé básničky našich dětí na dětských jízdenkách na železnici.