ESF OP VK Stáž páťáků na MmOl

V úterý dne 14. června 2011 se 20 našich páťáků stalo hosty pracovníků MmOl. V rámci ESF OP VK Dejme šanci přírodě – Interaktivní výuka přírodovědných předmětů na ZŠ – aktivity 4 – krátkodobé stáže žáků – přijali pozvání pracovníků odborů: školství, životního prostředí, informatiky, koncepce a rozvoje. Program byl precizně připravený a velice pestrý. Děti si prohlédly prostory radnice s průvodcem, navštívily vyhlídkovou věž, zavítaly do obřadní síně i do radniční kaple, prohlédly si výstavu orlojů. Poté se již přesunuly do velkého zasedacího sálu MmOl na Hynaisově ulici, kde debatovaly s pracovníky MmOl obnově Rudolfovy aleje, digitálních modelech významných olomouckých objektů, zajímaly se také, jak se koncipuje územní plán města a jak se v Olomouci \"tvoří\" zeleň. Děti si po celém dni odnášely mnoho nových poznatků a nevšedních zajímavých zážitků.